Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /www/s/t/u136706/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Zubné implantáty

Zubný implantát Vám dokáže nahradiť chýbajúci zub. Je ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú nový zub, ak im ten pôvodný chýba. V prípade, že ste prišli o celý zub a teda aj o jeho koreň, je pre vás implantát to najlepšie riešenie. Implantáty zubov totiž vyzerajú ako malé skrutky, ktoré sa jednoducho nasadia do dolnej alebo hornej čeľuste. Sú vyrobené z titánu, ktorý je perfektný pre použitie v ľudskom tele a sú fixované o kosť. Po ich zavedení „vrastú“ do kostných tkanív čeľustí a vytvorí tak pevný „nový zubný koreň“.

Jednotlivé implantáty môžu byť zaopatrené jednotlivými korunkami, korunkovými blokmi resp. mostíkovými konštrukciami alebo môžu slúžiť ako „kotvy“ pre protézy. Sú identické zubnému koreňu. Ak je potrebné korunku či mostík môžeme bezbolestne a ľahko zložiť dolu, opraviť ju a nasadiť naspäť. Na rozdiel od zubnej náhrady sú implantáty ukotvené natrvalo a nie je možné ich vyberať.

Postup pri zavádzaní zubného implantátu:
Nie je vôbec zložitý proces. Výnimkou môže byť len situácia, keď má pacient nedostatok kosti a nie je možné robiť kostné nadstavby.

Vstupné vyšetrenie
Pozostáva z panoramatického RTG a CT snímku určíme kvalitu kosti pod chýbajúcim zubom.

Dentálna hygiena
Následne chrup pacienta zbavíme zubného plaku a kameňa pomocou ultrazvuku a tiež aj mechanicky dočistíme.

Chirurgická implantácia
Chirurg zavedie implantát do kosti v čeľusti. Nie je nijako zvlášť bolestivé a vykonáva sa v lokálnej anestézii

Strava a kľudový režim
Pacient po zákroku nasledujúce 2-3 dni musí dodržiavať kľudový režim, kašovitá strava a ostatné pokyny nášho chirurga. Pacientovi po zákroku dáme na lístku spísané všetky pokyny, ktorými sa má riadiť počas nasledujúcich dní.

Vyberanie stehov
Približne 10 dní od zákroku prichádza pacient na kontrolu, počas ktorej mu vyberieme stehy.

Hojenie
Trvá približne 6 týždňov. Počas tohto obdobia môže byť pacientovi chýbajúci zub nahradený (dočasná korunka na zub, zubný mostík či vyberateľná zubná náhrada).

 

Odoberanie odtlačkov a osadenie implantátu
Skontrolujeme hojenie rany pomocou RTG snímku. Ak je všetko v poriadku, pristúpime k odberu odtlačkov čeľustí, z ktorých vyrobíme aj konečné zubné korunky. Po vyrobení sa finálna korunka naskrutkuje.

Dokonalý výsledok by mal byť takmer neviditeľný a nerozpoznateľný od pôvodného zdravého zubu.

V našej ordinácii používame certifikovaný implantačný systém INNO.

Výrobcom a predajcom týchto zubných implantátov je spoločnosť Cowellmedi. Ich vývoj sa datuje od  roku 1994. Vývoj začal v Južnej Kórei.  Jedná sa o reprezentatívny implantačný systém s najmodernejšou technológiou. Medzi hlavné produkty tejto spoločnosti patria chirurgické nástroje, umelé kostné náhrady a hlavne zubné implantáty so špeciálnou povrchovou úpravou SLA, ktorá zabezpečuje zvýšenú znášanlivosť implantátov. Ide o makroporéznu a mikroporéznu vrstvu oxidu titánu, ktorá napodobňuje naleptanú sklovinu prirodzeného zubu.

Spoločnosť Cowellmedi  vyváža svoje výrobky do 30 štátov sveta – Európy, Severnej a Južnej Ameriky, Ázie a Afriky. V r.2006 založila vlastné výskumné stredisko kde pracuje na vývoji ďalších technológii.

Všetky výrobky spoločnosti Cowellmedi sú certifikované a schválené  FDA, CE.

Search