Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /www/s/t/u136706/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Parodontológia

Parodontitída je chronické zápalové ochorenie parodontu, ktoré môže viesť až k strate zuba. Je to ochorenie, pri ktorom trpia nielen zuby, ale aj celkový stav tela .

Má vplyv na normálnu funkciu viacerých orgánov.

Ku vzniku parodontózy prispievajú ochorenia ako cukrovka, poruchy kardiovaskulárneho systému, hypovitaminóza a poruchy tráviaceho systému.

Prvé príznaky parodontózy sú začervenanie a krvácanie ďasien. Pri konzumácii pevného jedla si na ňom po zahryznutí môžete všimnúť krvavé stopy. Neskôr sa objaví citlivosť na horúce a studené, zapaľujú sa ďasná, krvácajú a obnažujú sa korene zubov.  Následnými príznakmi sú pohyblivosť zubov a zápach z úst.

Liečba spočíva v odstránení príčiny, ktorou je zubný povlak a zubný kameň. Je potrebné dôkladne vyčistiť všetky priestory. Čistenie prebieha ultrazvykovými nástrojmi a ručnými nástrojmi, jemne a bezbolestne.

Čistenie a kontroly prebiehajú viackrát. Ich počet a frekvencia závisia od intenzity ochorenia a výsledku liečby. V niektorých situáciách je nutné nasadenie antibiotík. Môže vám byť doporučené lokálne použitie špeciálnych gélov, pást či ústnych vôd.

Včas diagnostikovanú parodontitídu, dokážeme dnes úspešne liečiť. V prípade straty zuba ho dokážeme plnohodnotne nahradiť aj v prípade úbytku kosti. Počas jednej návštevy vám kosť doplníme, aby sme mohli zaviesť implantát, ktorý zub nahradí.

Ak už ochorenie napáchalo škody, vieme ich nielen liečiť, ale aj chirurgicky a esteticky napraviť.

Search