Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /www/s/t/u136706/public_html/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Zlomený zub

Zlomený zub je nepríjemná záležitosť nielen z estetického hľadiska, ale aj psychologického a zdravotného. Zub môže bolieť a môže sa aj zapáliť. Niekedy môže zub celý prasknúť a zlom môže prechádzať až do koreňa. U nás je každá jedna oprava zlomeného zubu odvedená kvalitne a precízne s výsledkom, ktorý vydrží. Najprv Vás dôkladne vyšetríme a zistíme v akom stave sa zub nachádza. Uistíme sa či nebola poškodená zubná dreň, koreň zubu a všetky okolité zuby a ich štruktúry. Po vykonaní všetkých potrebných vyšetrení potom určíme ďalší postup opravy zlomeného zubu.

Ak sa zistí, že zub nenarušil zubnú dreň, koreň a okolité zuby, môže sa prejsť k výberu riešenia akým sa zlomený zub nahradí. Možné riešenia zlomeného zubu sú: 

dobudovanie zlomeného zubu bielou fotokompozitnou výplňou

oprava zubu keramickou výplňou, keramickou fazetou alebo korunkou

V prípade poškodenej zubnej drene musíme pristúpiť k dôkladnému prečisteniu a precíznemu zaplneniu koreňových kanálikov pod mikroskopom. Ak je zub zlomený až do koreňa tak, že nie je možná jeho záchrana, zub musíme extrahovať a môžeme ho nahradiť implantátom.

Mali by ste dodržiavať niekoľko zásad na zníženie náchylnosti vašich zubov na praskanie:

Nehryzte tvrdé predmety ako napríklad ľad, nevypukané zrniečka pukancovej kukurice

Nezatínajte a neškrípte zubami

Pri kontaktných športoch používajte ústny chránič (dlahu).

Search